تبلیغات
قاطی پاطی

قاطی پاطی
 
قالب وبلاگ

صحبت‌های بازیكنان، ولاسكو و داورزنی/ با این تماشاگران كار آسان است

تیم ملی والیبال با پیروزی بر ژاپن یك گام تا ورود به لیگ جهانی فاصله دارد. برد 3 بر صفر ایران زمینه را برای حضور در لیگ جهانی فراهم كرده و تنها پیروزی در یك ست در دیدار یك‌شنبه حكم به صعود ایران به این رقابت‌ها خواهد داد.

به گزارش ایسنا، پس از پیروزی جمعه شب كه با استقبال زیاد و حضور پرشور مردم برگزار شد، بازیكنان تیم ملی، ولاسكو و داورزنی به اظهارنظر در مورد این بازی پرداختند.

حضور تماشاگران فشار بازی را كمتر كرد

كاپیتان تیم ملی والیبال ایران با تشكر از حمایت‌های مردم، كار تیمی خوب را دلیل پیروزی برابر ژاپن دانست.

نادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تشكر از حمایت والیبال‌دوستان اظهار كرد: حضور تماشاگران پرشور ایرانی خیلی از فشار بازی كاهش داد. حمایتی كه آنها داشتند انگیزه‌ی زیادی به ما داد و باعث شد تا عملكرد خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: می‌دانستیم بازی دشواری داریم اما به دنبال عملكرد زیبا برابر ژاپن بودیم. به عنوان یك تیم تلاش كردیم تا برنده شویم و به این نتیجه نیز رسیدیم.

كاپیتان تیم ملی والیبال در پایان گفت: خیلی خوشحالم. حالا كه یك ست با لیگ جهانی فاصله داریم نباید غافل شویم و بیش از پیش باید تمركز كنیم.

با این تماشاگران كار آسان است (سعید معروف)

ملی‌پوش والیبال ایران درباره‌ی دیدار دوم گفت: ژاپنی‌ها برای دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارند.

سعید معروف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از حمایت همه‌جانبه‌ی مردم تشكر كرد و گفت: وقتی حمایت‌ها این‌گونه باشد كار ما آسان خواهد شد. ژاپنی‌ها از همان ابتدا زیر فشار تشویق‌های تماشاگران بودند و در جریان مسابقه نیز حرفی برای گفتن نداشتند. در ست سوم تازه به جو سالن عادت كردند كه از ما برتری گرفتند اما خوشبختانه بچه‌ها اجازه ندادند آنها از این فرصت استفاده كنند.

وی ادامه داد: پیروزی 3 بر صفر برد ارزشمندی است. ابتدا باید قدر آن را بدانیم و سپس به دنبال تكرار باشیم. ژاپن در دیدار دوم چیزی برای از دست دادن ندارد و همین مساله استرس را برای آنها كمتر می‌كند. دیدار دوم فوق‌العاده حساس خواهد بود كه امیدوارم با حمایت تماشاگران در آن نیز سربلند بیرون بیاییم.

همیشه كار گروهی نتیجه می‌دهد (رضا قراء)

ملی‌پوش والیبال ایران، كار گروهی را از فاكتورهای پیروزی برابر ژاپن عنوان كرد.

رضا قرا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به كار گروهی ایران اشاره كرد و گفت: همیشه بازی تیمی نتیجه می‌دهد. در این مسابقه والیبال خوبی به نمایش گذاشتیم و برنده شدیم. تمام برنامه‌هایمان را عملی كردیم و دست و پای ژاپن را بستیم. باید حواسمان را جمع كنیم تا در دیدار دوم غافلگیر نشویم.

وی ادامه داد: درباره‌ی تماشاگران نیز حرفی برای گفتن باقی نمانده است. حضور آنها بار سنگینی از شانه‌های تیم برداشت و خیالمان را راحت كرد. این پیروزی با حضور این تماشاگران لذت‌بخش بود و امیدوارم همین اتفاق در دیدار دوم نیز تكرار شود. ما تنها یك ست با لیگ جهانی فاصله داریم.

حضور تماشاگران كار ژاپن را سخت‌تر كرد (فرهاد ظریف)

ملی‌پوش والیبال ایران اظهار كرد: ژاپنی‌ها با فشار تماشاگران نتوانستند برنامه‌هایشان را عملی كنند.

فرهاد ظریف در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به حمایت مردم اشاره كرد و گفت: وقتی وارد سالن شدیم انگیزه‌مان برابر برد دو برابر شد. ژاپنی‌ها با حضور مردم زیر فشار قرار گرفتند و نتوانستند برنامه‌هایشان را عملی كنند. خوشبختانه بچه‌ها از همه‌ی موقعیت‌هایشان استفاده كردند و در نهایت نیز پیروز شدند.

وی ادامه داد: در ست سوم ژاپنی‌ها كه چیزی برای از دست دادن نداشتند بازی را خوب آغاز كردند و با استفاده از اشتباه‌های ما پیشی گرفتند اما با تغییر سیستم‌هایی كه داشتیم فاصله را كم كردیم و با جبران نتیجه برنده شدیم. امیدوارم در بازی دوم نیز نمایش زیبایی داشته باشیم.

حمایت مردم و كار گروهی دلیل پیروزی بود (حمزه زرینی)

ملی‌پوش والیبال ایران حمایت مردم و كار گروهی را دلیل پیروزی بر ژاپن عنوان كرد.

حمزه زرینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار كرد: خیلی خوشحالم. در این مسابقه ایران برنده شد و دل همه‌ی مردم را شاد كرد. دوباره تماشاگران و والیبال‌دوستان سنگ تمام گذاشتند. این برد برایمان ارزشمند بود و در نهایت می‌گویم متشكرم. از همه‌ی مردم تشكر می‌كنم.

وی ادامه داد: سعی داشتیم در این مسابقه والیبال زیبایی به نمایش بگذاریم. ژاپن تیم ضعیفی نیست و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به همین دلیل در ابتدا سعی داشتیم غافلگیر نشویم. در ست سوم نیز كمی اشتباه كردیم كه خوشبختانه بچه‌ها دست به دست هم دادند و اجازه ندادند ژاپن برنده‌ی مسابقه شود.

هدف ما صعود به دور دوم لیگ جهانی است (جناب داورزنی)

رییس فدراسیون والیبال با وجود برتری قاطع مقابل ژاپن، كار صعود به لیگ جهانی را تمام شده نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا داورزنی پس از پیروزی 3 بر صفر ایران در نخستین دیدار از رقابت‌های زیرگروه لیگ جهانی مقابل ژاپن گفت: بازیكنان بازی بسیار خوبی انجام دادند و توانستیم در اولین بازی ژاپن را شكست دهیم. البته هنوز كار تمام نشده و نیمه‌ی دوم این بازی مانده است. امیدوارم با تكرار این پیروزی در بازی بعد راهی لیگ جهانی شویم.

وی ادامه داد: برای این میزبانی زحمت زیادی كشیده بودیم و جا دارد از همه‌ی كسانی كه كمك كردند تا بتوانیم آبروی ایران را حفظ كنیم تشكر كنم. از سفارت گرفته تا تمام كسانی كه در برگزاری و برقراری نظم امروز ورزشگاه آزادی به ما كمك كردند. این پیروزی را به همه تبریك می‌گویم.

رییس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال كه صعود به لیگ جهانی از اهداف از پیش تعیین شده‌ی فدراسیون بود؟ اظهار كرد: ما چند هدف را در سال‌های اخیر دنبال می‌كردیم. امیدوارم پس از قهرمانی در آسیا بتوانیم به این هدف خود نیز دست پیدا كنیم و به لیگ جهانی راه پیدا كنیم و البته هدف ما فقط حضور در این رقابت‌ها نیست.

داورزنی با بیان این‌كه ایران می‌تواند جزو شش تیم برتر لیگ جهانی باشد، ادامه داد: همان‌گونه كه می‌دانید رقابت‌های لیگ جهانی با حضور 16 تیم در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و در پایان شش تیم به مرحله‌ی نهایی راه پیدا می‌كنند. ایران این لیاقت را دارد كه جزو 6 تیم نهایی رقابت‌ها باشد. امیدوارم تیم با بازی خوبی كه روز یكشنبه انجام می‌دهد، ابتدا جواز حضور در این رقابت‌ها را پیدا كند و پس از آن هم با برنامه‌ریزی بتوانیم در لیگ جهانی عملكرد خوبی داشته باشیم.

رییس فدراسیون والیبال در پایان درباره‌ی نایب قهرمانی تیم دوم ایران در جام كنفدراسیون والیبال آسیا كه در ویتنام برگزار می‌شود نیز گفت: جا دارد از بازیكنان و كادر فنی تیم ملی كه در ویتنام به فینال راه پیدا كردند تشكر كنم. آن تیم نیز تیم ملی ایران است و مجموع این دو تیم است كه كادر نهایی تیم ملی ما را تشكیل می‌دهد. صعود آنها به فینال ارزشمند بود و این موفقیت را تبریك می‌گویم.

ژاپن دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد (عمو جان ولاسکو)

سرمربی تیم ملی والیبال، عملكرد خوب بازیكنانش و ارائه‌ی والیبال زیبا را یكی از دلایل مهم پیروزی برابر ژاپن دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خولیو ولاسكو پس از پیروزی بر ژاپن در نشست خبری اظهار كرد: انتظار چنین پیروزی قاطعی را برابر ژاپن نداشتیم اما امیدوار بودیم. با تمام ملی‌پوشان صحبت كردیم كه به دنبال والیبالی زیبا باشند و حریفشان را شكست دهند. حالا ژاپن را 3 بر صفر برده‌ایم و با یك ست دیگر وارد لیگ جهانی خواهیم شد. ما به عنوان تیم والیبال ایران نزدیك شدن به لیگ جهانی را احساس می‌كنیم و باید برای رسیدن به آن باز هم تلاش كنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهم درباره‌ی این مسابقه صحبت كنم در ابتدا باید از ست سوم بگویم. ست سوم بازی بسیار سخت بود و با اشتباه‌هایی كه داشتیم نزدیك بود بازی را واگذار كنیم. خوشبختانه با كار گروهی خوب تیم، دوباره همه چیز را برگرداندیم و از یك باخت جلوگیری كردیم. روحیه‌ی تیمی بازیكنانم خیلی خوب است و فكر می‌كنم با اعتماد به نفسی كه داریم می‌توانیم در دیدار دوم نیز برنده‌ی میدان باشیم.

ولاسكو در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌كه احساس می‌شد ایران نسبت به بازی برابر مصر كمی كندتر بازی می‌كرد و دلیل این موضوع چه بود؟ بیان كرد: فكر نمی‌كنم كندتر بودیم. شاید به این دلیل كه مسابقه را از تلویزیون دیدید فكر می‌كردید بازی سریع‌تر است. خود من هم وقتی یك مسابقه را از تلویزیون می‌بینم احساس می‌كنم آن بازی سرعت بیشتری دارد. اما نكته این‌جا بود كه ما از ژاپن شناخت خوبی داشتیم. می‌دانستیم كه آنها به خوبی می‌پرند و با سرعت برابر ما بازی می‌كنند. به همین دلیل بازیكنان ما با برنامه‌ای كه داشتیم از منطقه‌های 4 و 2 و با حمزه زرینی و شهرام محمودی كار می‌كردیم تا هم بازی را بازتر كنیم و هم بتوانیم دفاع حریف را از پیش رویمان برداریم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: دفاع وسط ما در این مسابقه كمتر آبشار می‌زد اما به گونه‌ای كار می‌كرد كه خط دفاعی ژاپن كنترلش را از دست بدهد. خوشبختانه هم در دفاع و هم حمله عملكرد خوبی داشتیم و به پیروزی رسیدیم.

خبرنگار دیگری درباره‌ی عملكرد چند بازیكن در رقابت‌های انتخابی المپیك پرسید كه ولاسكو پاسخ داد: درباره‌ی رقابت‌های انتخابی المپیك حرفی نمی‌زنم. هم‌اكنون زمان لیگ جهانی است و كنفرانس مطبوعاتی دیدار برابر ژاپن است. درباره‌ی انتخابی المپیك كنفرانس برگزار كردیم و درباره‌ی همه‌ی موارد نیز حرف زدیم.

خبرنگار كه قصد داشت جواب سوالش را بگیرد با خنده‌ی ولاسكو روبه‌رو می‌شد و سرمربی تیم ملی نیز این‌گونه جوابش را می‌داد: همان‌طور كه گفتم درباره‌ی این موضوع‌ها حرف زده‌ایم و لازم به تكرار نیست. بگذارید درباره‌ی دیدار برابر ژاپن صحبت كنیم.

خبرنگار دیگری از ولاسكو درباره‌ی عملكرد ایران در لیگ جهانی پرسید كه سرمربی تیم ملی والیبال بیان كرد: نمی‌توانم از امروز درباره‌ی عملكرد تیم ملی در لیگ جهانی حرف بزنم اما امیدوارم كه نتایج خوبی رقم بخورد. باید با ذهنیت خوبی جلو برویم و البته امیدوارم نماینده‌ی فدراسیون جهانی نیز جو سالن والیبال ایران را به مسوولان جهانی انعكاس دهد تا والیبال ایران بتواند میزبان رقابت‌های مهم باشد و به جایگاه اصلی‌اش برسد.

خولیو ولاسكو در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره‌ی دلیل نتیجه‌ی نزدیك ست سوم توضیح داد: فكر می‌كنم در ست آخر تمركز تیمی از دست رفت و دلیل آن اختلاف امتیازی بود كه در ست دوم به دست آوردیم. در سرویس، دریافت و آبشار اشتباه داشتیم و همین موارد بر روی تیم تاثیر گذاشت. البته یك سری اشتباه‌های عجیب نیز داشتیم كه معمولا آنها را انجام نمی دهیم اما خوشحالم عملكرد بازیكنانم به گونه‌ای بود كه دوباره به خود آمدیم و پیروز شدیم.

ولاسكو در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر پیش‌بینی‌اش از بازی دوم برابر ژاپن چیست؟ اظهار كرد: ایران در بازی نخست 3 بر صفر برنده شده كه این برایش خیلی مهم است. این اولین باری نیست كه چنین اتفاقی افتاده اما باید مراقب باشیم تا غفلت نكنیم. باید به دنبال پایان خوبی در مسابقه‌ی دوم باشیم. ژاپن چیزی برای از دست دادن ندارد و بدون استرس به میدان خواهد آمد. به نظر من باید همانند همیشه والیبال خوبی به نمایش بگذاریم و پیروز شویم. ایران اگر یك ست را با پیروزی پشت سر بگذارد به لیگ جهانی می‌رود اما باید دقت و تمركز بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: باید تكنیك و تاكتیك‌هایمان را بیشتر كنیم و با انجام تمام برنامه‌هایمان عملكردی همانند دیدار نخست داشته باشیم. البته فراموش نكنیم كه در بازی دوم نیز به حمایت هوادارانمان نیاز داریم. نكته‌ی آخر این‌كه باید در دفاع دقت بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، در پایان كنفرانس مطبوعاتی، یكی از پیشكسوتان والیبال، ولاسكو را خطاب قرار داد و گفت: 54 سال پیش برابر همین ژاپن شكست خوردیم و آمده‌ام تا از تو به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تشكر كنم.

وی یكی از عكس‌های قدیمی تیم ملی والیبال را به ولاسكو و نماینده‌ی فدراسیون جهانی تقدیم كرد

حق داره اینقد خوشحال باشه خیلی خوب بازی کرده
خوبه این همه کوری خوندن
 
این دو تا دفاع اخرش ترکوند
 
دوستان هم ترکوندن

شیییییررررررررررررررهه

فرار والیبالی‏ها از شکست در حضور یک چهره سیاسی/ ولاسکو گربه سیاه ژاپن
خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: تیم ملی والیبال در حالی مقابل ژاپن در نخستین دیدار مرحله نهایی رقابت‏های گزینشی لیگ جهانی پیروز شد که تداوم نداشتن کارگروهی بازیکنان ایران که خیلی زود از پیروزی اشباع شدند، آنها را تا مرز شکست و نرسیدن به پیروزی مهم و تعیین کننده سه بر صفر پیش برد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین دیدار تیم‏های ملی والیبال ایران و ژاپن در چارچوب مرحله نهایی رقابت‏های گزینشی لیگ جهانی 2013 جمعه شب در سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد. این دیدار که تماشاگرانی بیش از اندازه ظرفیت سالن داشت در حضور ناظر آلمانی فدراسیون بین‏المللی والیبال و با قضاوت داورانی از کره جنوبی و کویت برگزار شد.

علاوه بر مردان و زنانی که در جایگاه تماشاگران، از نزدیک شاهد رقابت دو تیم ایران و ژاپن، یک چهره سیاسی هم در کنار مسئولان فدراسیون والیبال تماشاگر این بازی بود. علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار حساس تیم ملی والیبال ایران و ژاپن را از نزدیک تماشا کرد و از نزدیک شاهد پیروزی قاطع ملی‌پوشان کشورمان بود.

این پیروزی در حالی برای تیم ملی والیبال ایران رقم خورد که آنها در طول بازی نوساناتی داشتند که البته خیلی زیاد نبود اما شدت آن در گیم سوم به حدی بود که نزدیک بود کار دستشان دهد و آنها را از پیروزی با اهمیت سه بر صفر دور کند.

تسلط تدریجی بر بازی
حساسیت مسابقه و استرس بازی در حضور بیش از 12 هزار تماشاگر تاثیر خود را روی عملکرد بازیکنان هر دو تیم در آغاز این بازی گذاشته بود حتی ایران که میزبان بود با این وجود بعد از کسب اولین امتیاز بازی توسط ژاپنی‎ها، رقابت دو تیم خیلی پایاپای دنبال شد طوریکه  در امتیاز 4، 5، 6، و7 مساوی با هم پیش رفتند. البته رفته رفته شاگردان خولیو ولاسکو تسلط خود را روی بازی پیدا کردند و با دفاع مستحکم خود به ژاپنی‎ها که با "شیمیزو" و کاپیتان خود یعنی "فوکوزاوا" به دنبال اجرای حملات پی در پی بودند، اجازه نداند از تمام حملات‎شان به امتیاز برسند. با همه اینها تا پیش از ثبت امتیاز 20 برای تیم ملی والیبال، اختلاف امتیاز دو تیم در هیچ لحظه‌ای بیشتر از سه امتیاز نشد. ژاپنی‏ها برای اینکه این اختلاف امتیاز را به سود خود تمام کنند همه کار کردند حتی استفاده از 6 تعویض مجاز اما در نهایت این گیم با برتری ایران تمام شد. حمزه زرینی که در مصاف با مصر هم یکی از بهترین‏های تیم ملی ایران در دفاع بود، در این گیم هم چندین بار سد راه بازیکنان حریف در رسین به نتیجه شد.

آغازی متفاوت
گیم دوم آغازی متفاوت از گیم اول داشت. دو ایران و ژاپن برای آغاز این گیم تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کردند اما بازیکنان ایران که به نظر می‏رسید با پیروزی در گیم نخست حسابی شارژ روحی شد‎ه‎اند، با چند حمله متوالی 4 بر صفر پیش افتادند. بازیکنان ژاپن که در آغاز این گیم "شیمیزو" را در ترکیب نداشتند سعی داشتند با سرعت دادن بازی، حملات نتیجه بخشی داشته باشند اما درصد کم اشتباه در دریافت و دیواره محکم دفاعی والیبالیست‎های ایران باعث شد پیش از آنکه ژاپنی‎ها تاکتیک‎های مورد نظرشان را اجرا کنند خود را بازنده این گیم ببینند.

فرار از باخت
تداوم نداشتن کار گروهی ملی پوشان والیبال ایران که به نظر می‎رسید خیلی زود از پیروزی اشباع می‎شوند، بهترین پوئن برای شاگردان "موروکوما" بود تا از گیم سوم برای بهبود موقعیت خود و زنده نگه داشتن امیدهای‎شان در کسب پیروزی استفاه کنند این اتفاقی بود که در دیدار یکشنبه شب گذشته برابر مصر هم افتاد و باعث شد بازیکنان ایران نتیجه یک گیم دیدار دوم برابر این تیم را واگذار کنند و نزدیک بود تکرار آن در دیدار شامگاه جمعه کار دست تیم ایران دهد. به خصوص اینکه سرمربی ژاپن ترکیبی دگرگون را برای گیم سوم وارد زمین کرد و از اشتباهات پی در پی بازیکنان ایران استفاده کرد تا تیمش خیلی زود پیش افتد. اما تغییرات تاکتیکی ولاسکو کمک کرد تا ملی‏پوشان والیبال ایران  در این گیم برنده شوند و از کشیده شدن بازی به گیم چهارم نجات پیدا کنند.

یک گیم تا لیگ جهانی
در هر صورت پیروزی سه بر صفر تیم ملی والیبال مقابل ژاپن، والیبال ایران به لیگ جهانی خیلی نزدیک‎تر کرد. با این نتیجه تیم ملی والیبال تنها با پیروزی در یک گیم دیدار یکشنبه شب برابر ژاپن سهمیه حضور در مسابقات لیگ جهانی 2013 را کسب می‏کند. سهمیه‎ای که تاکنون موفق به کسب آن نشده است در حالیکه پیش از این دو بار با سرمربیگری حسین معدنی و خولیو ولاسکو برای تصاحب آن تلاش کرد اما اما به ترتیب با پذیرفتن شکست برابر مصر و چین از ادامه رقابت برای ورود به این رقابت‌ها بازماند.

دیدار دوم تیم‏های ملی والیبال ایران و ژاپن به عنوان دومین و آخرین رقابت دو تیم در مرحله نهایی رقابت‏های گزینشی لیگ جهانی ساعت 19 یکشنبه در سالن دوازده هزار نفری آزادی برگزار می‏شود.

ولاسکو؛ گربه سیاه ژاپنی‎ها
ژاپنی‎ها که زمانی سرعت تند و تیز بازیکنانش زبانزد آسیایی‏ها بود، امروز تا حد محسوسی از والیبال ناب خود فاصله گرفته‌اند اما همچنان پرافتخارترین تیم آسیایی هستند چون طی ادوار مختلف حضور در رقابت‏های قهرمانی آسیا هفت بار و بیشتر از دیگر تیم‏ها صاحب جام قهرمانی شده‌اند و با کسب سه مدال نقره و سه مدال برنز (مجموع 13 مدال) در صدر تیم‏های مدال‌آور آسیایی قرار دارند اما این تیم با این پیشینه از زمان حضور ولاسکو در ایران همواره بازنده دیدار برابر تیم ملی کشورمان بوده است.

مسابقات قهرمانی مردان آسیا (تهران)، مسابقات جام جهانی  و گزینشی لیگ جهانی (ژاپن) رویدادهایی است که تیم ملی والیبال ایران با سرمربیگری خولیو ولاسکو در آنها شرکت کرده است و در هر سه رویداد موفق به شکست ژاپن شد. اینبار هم که تیم ملی ژاپن در رقابت های گزینشی لیگ جهانی مقابل ایران شکست خورد در حالیکه سابقه چندین حضور متوالی در این رقابت ها را ندارد.


[ شنبه 18 شهریور 1391 ] [ 11:24 ق.ظ ] [ kimi*fatemeh ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام ما فاطمه و کیمی هستیم که 15سالمونه و جز دوستان فابریک هستیم و به خاطر عشق های مختلفی که در عرصه های مختلف داریم اسم وبمون رو گذاشتیم قاطی پاطی
امیدوارم خوشتون بیاد راستی نظر یادتون نره هااا
شما هم اگر چیزی خواستید به ما بگید تا اگه در حد توانمون بود راجع بهش بحرفیم
ایمیل فاطمه:hosseinifatemeh76@yahoo.com
ایمیل کیمی:hematzad-kimiya@yahoo.com
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Susa Web Tools